Kadra

Jesteśmy młodymi osobami, które swoją przyszłość
związały z edukacją dzieci, ich rozwojem i wychowaniem.

Katarzyna Kanik

Właściciel i organ prowadzący
Nauczyciel języka angielskiego

Kontynuuje swoją edukację w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej na kierunku: Zarządzanie. Pracuje wg autorskiego programu nauczania języka angielskiego w klasach I-III. Propagatorka konwersacyjnych metod nauczania języka angielskiego.

Kreatywność i otwartość na problemy dziecka pozwoliły jej stworzyć placówkę przyjazną dla dzieci, która jednocześnie służy pomocą rodzicom w opiece nad ich małymi skarbami.

Prywatnie żona Łukasza, mama Nikosia i Adasia. Cecha charakterystyczna: uśmiech i czas dla każdego.

mgr Łukasz Kanik

Właściciel i dyrektor szkoły

Absolwent Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej na kierunku: Zarządzanie. Ukończył również studia podyplomowe na kierunku: Zarządzanie w oświacie. Dba o stabilizację organizacyjną i rozwój placówki. Koordynuje pracę kadry szkolnej oraz odpowiada za finanse przedsiębiorstwa. Inicjator corocznego Pikniku Rodzinnego „Pożegnanie Wakacji”.

Przyznaje, że tworzenie czegoś dla innych daje mu bardzo dużo satysfakcji i zadowolenia. Marzenia oraz wyznaczane nowe cele motywują go do ciągłego działania. Kocha sport oraz muzykę elektroniczną, przez co bardzo często uczestniczy w różnych wydarzeniach i eventach. W wolnym czasie lubi obejrzeć dobry film albo serial, poczytać książkę oraz spędzić czas w gronie najbliższych.

mgr Beata Hanzlik

Dyrektor ds. pedagogicznych
Nauczyciel języka polskiego

Za swoją pracę pedagogiczną wielokrotnie nagradzana. Otrzymała Brązowy Krzyż Zasługi od Prezydenta RP. Może powiedzieć o sobie, że dokonała słusznego wyboru zawodowej drogi. Swoją pracę postrzega jako przyjemność towarzyszenia dzieciom i młodzieży w odkrywaniu piękna i bogactwa języka polskiego w wielu wymiarach.

W wolnym czasie tańczy, gra w tenisa i czyta, zwłaszcza biografie. Mówi, że ludzkie losy niezmiennie ją fascynują, często budzą podziw, ale przede wszystkim uczą.

mgr Marzena Pustelnik

Nauczyciel wspomagający w klasie Ia
Oligofrenopedagog

Kontynuuje edukację na Studiach Podyplomowych z zakresu Terapii pedagogicznej (Pedagogiki korekcyjnej).

Praca z dziećmi daje jej wiele satysfakcji - najważniejsze jest indywidualne podejście, dostrzeganie ich mocnych stron i rozwijanie zainteresowań. Największą motywacją do pracy są dla niej postępy i sukcesy podopiecznych.

W wolnej chwili uwielbia jeździć na rowerze, pływać i czytać książki.

mgr Natalia Stepaniak

Wychowawca klasy Ia

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, ukończyła także studia podyplomowe z zakresu edukacji, terapii i wspomagania osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

mgr Joanna Kapołka

Wychowawca klasy IIa
Nauczyciel edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej

Absolwentka studiów podyplomowych z zakresu Edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną. W pracy z dziećmi stara się do każdego podchodzić indywidualnie, dostrzegać mocne strony, motywować i wspierać w poznawaniu świata i pokonywaniu trudności. Chce, by jej podopieczni czuli się przy niej bezpiecznie i wiedzieli, że zawsze mogą liczyć na wsparcie i pomoc.

Hobbistycznie zajmuje się animacją dzieci, wytwarzaniem różnych przedziwnych cudów i grą na instrumentach.

mgr Katarzyna Duźniak

Nauczyciel wspomagający w klasie IIa
Psycholog
Certyfikowany terapeuta integracji sensorycznej

Kontynuuje swoją edukację na studiach podyplomowych z zakresu Edukacji i Rehabilitacji Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

W swojej pracy stawia na wzmacnianie więzi między dzieckiem a rodzicem oraz wzmacnianie ich kompetencji rodzicielskich. Praca z dziećmi, odkrywanie ich potencjału i możliwości daje jej wiele radości i satysfakcji. Szczególnie interesuje się pracą z dziećmi i młodzieżą ze spektrum autyzmu, wzmacnianiem ich samodzielności oraz umiejętności społecznych i komunikacyjnych. W swojej pracy kieruje się założeniami Stosowanej Analizy Zachowania.

Prywatnie mama dwójki dzieci. Miłośnik kuchni, gotowania, szydełkowania i muzyki. Zainteresowana wystrojem wnętrz, projektowaniem i tworzeniem własnoręcznych dekoracji i dodatków do domu, ogrodu, na przyjęcia.

mgr Iga Seredyńska

Wychowawca klasy IIIa
Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego na kierunku edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną.

mgr Wioleta Ryś

Nauczyciel wspomagający w klasie IIIa
Wychowawca świetlicy

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego. Aktualnie podnosi swoje kwalifikacje i umiejętności na studiach podyplomowych i szkoleniach.

Praca z dziećmi to nie tylko jej praca, ale również pasja, dlatego w to, co robi angażuje się całą sobą. Cechuje ją cierpliwość i empatia, którą obdarza również dzieci. Praca w szkole uczy otwartości i komunikatywności, dlatego uważa, że dobre relacje interpersonalne są jednym z najważniejszych elementów współpracy międzyludzkiej. W swojej pracy stara się stwarzać dobrą atmosferę, aby każde dziecko mogło poczuć się bezpiecznie.

mgr Magdalena Młodzik

Wychowawca klasy IIIb
Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej
Oligofrenopedagog
Certyfikowany trener TUS II stopnia

W pracy zawodowej kładzie nacisk na maksymalne wykorzystanie potencjału ucznia poprzez stosowanie metod i form pracy dostosowanych do indywidualnych możliwości.

Jej pasja to "ołówek i węgiel", spod których w międzyczasie wychodzą różne twory. Dużo czyta, a latem stawia na rower i rolki.

Izabela Martosz

Nauczyciel wspomagający w klasie IIIb
Wychowawca świetlicy

Pedagog opiekuńczo-resocjalizacyjny, pedagog specjalny - edukacja, terapia i wspomaganie osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Jej motywacją do pracy jest uśmiech dziecka. Uwielbia z nimi żartować, jak i motywować do pracy.

W kręgu zainteresowań są sztuki walki, sport, dobra książka i, oczywiście, jej praca.

Katarzyna Kanik

Właściciel i organ prowadzący
Nauczyciel języka angielskiego

Kontynuuje swoją edukację w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej na kierunku: Zarządzanie. Pracuje wg autorskiego programu nauczania języka angielskiego w klasach I-III. Propagatorka konwersacyjnych metod nauczania języka angielskiego.

Kreatywność i otwartość na problemy dziecka pozwoliły jej stworzyć placówkę przyjazną dla dzieci, która jednocześnie służy pomocą rodzicom w opiece nad ich małymi skarbami.

Prywatnie żona Łukasza, mama Nikosia i Adasia. Cecha charakterystyczna: uśmiech i czas dla każdego.

mgr Mariusz Maławy

Nauczyciel wychowania fizycznego
Oligofrenopedagog

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz studiów podyplomowych z Edukacji dla Bezpieczeństwa i Pedagogiki Specjalnej. Instruktor piłki nożnej, koszykówki, L.A., narciarstwa zjazdowego, tenisa ziemnego, aerobiku.

Prywatnie beneficjent programu 500 plus w kwocie 2000 zł. Ulubiony żywioł: ogień - żeby zapalać innych, samemu trzeba płonąć.

mgr Joanna Grygierzec

Katechetka

Przygotowuje dzieci do I Komunii Świętej

mgr Elżbieta Konieczny

Bibliotekarz

mgr Aleksandra Bury

Wychowawca świetlicy

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku biologia. Kontynuuje swoją edukacje na studiach podyplomowych z chemii.

W swojej pracy stara się zachęcić uczniów do przedmiotów przyrodniczych. Poszukuje nowych metod aktywizujących na lekcjach oraz sposobów na ułatwienie wychowankom zapamiętania, a przede wszystkim zrozumienia zjawisk oraz zależności panujących w otaczającym nas świecie.

Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. W wolnych chwilach czyta literaturę popularnonaukową, ale lubi też książki z nurtu klasyki rosyjskiej i iberoamerykańskiej.

mgr Beatrycze Gawrońska-Bednarczyk

Logopeda

mgr Ewelina Stryjniak

Psycholog
Pedagog
Certyfikowany trener TUS

Ukończyła studia jednolite magisterskie na kierunku psychologia, kurs pedagogiczny, a także studia podyplomowe na kierunku: pedagogika specjalna - edukacja, terapia i wspomaganie osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Jest trenerem Treningu Umiejętności Społecznych. Najważniejszy w pracy jest dla niej mały człowiek - jego potrzeby i umiejętności, bo "Ludzie to ludzie, choćby nie wiem jak mali" [Słoń Horton].

Kreatywnie dostosowuje metody do indywidualnego dojrzewania każdego dziecka. Systemowe podejście i regularna współpraca z rodzicami pozwala jej skutecznie reagować na obserwowane trudności dzieci.

"Mój zawód daje mi możliwość nieustannego rozwoju, każdy dzień niesie ze sobą nowe doświadczenia i refleksje, a także małe (i większe) sukcesy, które motywują do dalszej pracy" - przyznaje.

W wolnych chwilach łapie oddech wśród najbliższych i przyjaciół. Ceni czas spędzany aktywnie na świeżym powietrzu. Relaksuje się przy kawałkach muzyki alternatywnej, dobrym jedzeniu i książce.

mgr Małgorzata Kiszka

Rehabilitantka

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku fizjoterapia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Ukończyła szkolenia: NDT Bobath, FITS – Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz, Trójpłaszczyznowa Terapia Manualna Wad Stóp u Dzieci na podstawach neurofizjologicznych – metoda "Zukunft-Huber", Zoga Therapy w Pediatrii – rozluźnianie mięśniowo-powięziowe, ETT –PED Elastyczny Terapeutyczny Taping w pediatrii podejście ESTHER DE RU oraz liczne szkolenia z zakresu diagnozy i terapii dzieci i niemowląt z zaburzeniami sensorycznymi i posturalno-motorycznymi.

Podczas pracy jako fizjoterapeuta indywidualnie podchodzi do każdego dziecka. Stara się, aby dzieci z uśmiechem przychodziły na kolejne zajęcia i łączyły ciężką pracę z przyjemnością. Jej motywacją w pracy są uzyskane efekty. Fizjoterapia to dziedzina nieustannie rozwijająca się, dlatego stara się na bieżąco aktualizować swoją wiedzę biorąc udział w szkoleniach, a także czytając artykuły naukowe, aby zapewnić terapię na jak najwyższym poziomie.

Wolny czas lubi spędzać z rodziną i przyjaciółmi. Na co dzień uczy się języka hiszpańskiego, interesuje się sportem oraz podróżami.

mgr Kinga Kwaśniak

Oligofrenopedagog
Certyfikowany terapeuta integracji sensorycznej

Ukończyła studia podyplomowe na kierunkach pedagogika ogólna oraz pedagogika wieku przedszkolnego i wczesnoszkolnego. W swojej pracy charakteryzuje się indywidualnym podejściem do każdego ucznia, podążając za innowacyjnością świata.

Jest osobą energiczną, kreatywną, pełną zapału i pomysłów. Człowiekiem, który kocha to, co robi i nie może się nudzić.

mgr Dorota Piech

Pracownik sekretariatu

Ukończyła studia magisterskie w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi. Kontynuuje swoją edukację na Uniwersytecie Śląskim na kierunku psychologia o specjalności psychologia kliniczna i zdrowia.

Jest osobą otwartą i cierpliwą. Praca z drugim człowiekiem przynosi jej największą satysfakcję i motywację do działania. Kieruje się wartościami, które budują wzajemny kontakt, współpracę i partnerskie relacje.

Wolny czas spędza aktywnie w gronie najbliższych.

Joanna Grzechnik

Pracownik stołówki

mgr Dominika Lazarek

Wychowawca klasy IVa

Magister filologii polskiej i kulturoznawstwa. Ukończyła także studia podyplomowe na kierunku: oligofrenopedagogika i rehabilitacja osób z niepełni sprawnością intelektualną oraz edukacja i rehabilitacja osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

W swojej pracy kieruje się indywidualnym podejściem do każdego ucznia. Dostosowuje metody i formy pracy do naturalnych predyspozycji moich podopiecznych. Każdy z nich ma ukryty potencjał, a zadaniem nauczyciela jest odkrycie go i rozwinięcie.

Prywatnie mama dwójki dzieci, zagorzały czytelnik wszelakiej literatury, miłośnik wycieczek rowerowych i rękodzieła.
Jej motto to słowa C.R. Zafona: "Sukces nauczyciela jest w rękach ucznia, nie odwrotnie".

mgr Aleksandra Bury

Nauczyciel wspomagający w klasie IVb
Nauczyciel biologii
Wychowawca świetlicy

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku biologia. Kontynuuje swoją edukacje na studiach podyplomowych z chemii.

W swojej pracy stara się zachęcić uczniów do przedmiotów przyrodniczych. Poszukuje nowych metod aktywizujących na lekcjach oraz sposobów na ułatwienie wychowankom zapamiętania, a przede wszystkim zrozumienia zjawisk oraz zależności panujących w otaczającym nas świecie.

Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. W wolnych chwilach czyta literaturę popularnonaukową, ale lubi też książki z nurtu klasyki rosyjskiej i iberoamerykańskiej.

Katarzyna Kanik

Wychowawca klasy VIa
Właściciel i organ prowadzący

Nauczyciel języka angielskiego

Kontynuuje swoją edukację w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej na kierunku: Zarządzanie. Pracuje wg autorskiego programu nauczania języka angielskiego w klasach I-III. Propagatorka konwersacyjnych metod nauczania języka angielskiego.

Kreatywność i otwartość na problemy dziecka pozwoliły jej stworzyć placówkę przyjazną dla dzieci, która jednocześnie służy pomocą rodzicom w opiece nad ich małymi skarbami.

Prywatnie żona Łukasza, mama Nikosia i Adasia. Cecha charakterystyczna: uśmiech i czas dla każdego.

mgr Kinga Kwaśniak

Nauczyciel wspomagający w klasie VIa
Oligofrenopedagog
Certyfikowany terapeuta Integracji Sensorycznej

Ukończyła studia podyplomowe na kierunkach pedagogika ogólna oraz pedagogika wieku przedszkolnego i wczesnoszkolnego. W swojej pracy charakteryzuje się indywidualnym podejściem do każdego ucznia, podążając za innowacyjnością świata.

Jest osobą energiczną, kreatywną, pełną zapału i pomysłów. Człowiekiem, który kocha to, co robi i nie może się nudzić.

mgr Beata Hanzlik

Dyrektor ds. pedagogicznych
Nauczyciel języka polskiego

Za swoją pracę pedagogiczną wielokrotnie nagradzana. Otrzymała Brązowy Krzyż Zasługi od Prezydenta RP. Może powiedzieć o sobie, że dokonała słusznego wyboru zawodowej drogi. Swoją pracę postrzega jako przyjemność towarzyszenia dzieciom i młodzieży w odkrywaniu piękna i bogactwa języka polskiego w wielu wymiarach.

W wolnym czasie tańczy, gra w tenisa i czyta, zwłaszcza biografie. Mówi, że ludzkie losy niezmiennie ją fascynują, często budzą podziw, ale przede wszystkim uczą.

mgr Klaudia Grygierczyk

Nauczyciel plastyki

mgr Stanisław Gola

Nauczyciel historii

mgr Grzegorz Świerkot

Nauczyciel informatyki i techniki
Oligofrenopedagog

mgr Krystyna Oćwieja

Nauczyciel matematyki

mgr Barbara Sojka

Nauczyciel geografii

mgr Mariusz Maławy

Nauczyciel wychowania fizycznego
Oligofrenopedagog

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz studiów podyplomowych z Edukacji dla Bezpieczeństwa i Pedagogiki Specjalnej. Instruktor piłki nożnej, koszykówki, L.A., narciarstwa zjazdowego, tenisa ziemnego, aerobiku.

Prywatnie beneficjent programu 500 plus w kwocie 2000 zł. Ulubiony żywioł: ogień - żeby zapalać innych, samemu trzeba płonąć.

mgr Justyna Strzelec

Nauczyciel języka niemieckiego

mgr Elżbieta Konieczny

Nauczyciel przyrody
Bibliotekarz

mgr Barbara Puchałka

Nauczyciel muzyki

Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu przygotowania pedagogicznego oraz edukacji elementarnej - wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej.

Zawsze szuka sposobów, aby trafić do swoich podopiecznych, stara się wychodzić naprzeciw ich muzycznym oczekiwaniom. Podczas różnych zabaw stawia na pobudzanie dziecięcej kreatywności i entuzjazmu. Najlepszą informacją zwrotną od uczniów jest dla niej uśmiech na ich twarzach.

Śpiew, taniec i gra na instrumentach to dla niej nie tylko praca, ale przede wszystkim pasja. Oprócz tego uwielbia podróżować, odkrywać najróżniejsze zakątki świata, a lokalnie jeździć na rowerze i poznawać nowe górskie szlaki. Bardzo ceni sobie spędzanie wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi.

mgr Joanna Grygierzec

Katechetka

mgr Beatrycze Gawrońska-Bednarczyk

Logopeda

mgr Ewelina Stryjniak

Psycholog
Pedagog
Certyfikowany trener TUS

Ukończyła studia jednolite magisterskie na kierunku psychologia, kurs pedagogiczny, a także studia podyplomowe na kierunku: pedagogika specjalna - edukacja, terapia i wspomaganie osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Jest trenerem Treningu Umiejętności Społecznych. Najważniejszy w pracy jest dla niej mały człowiek - jego potrzeby i umiejętności, bo "Ludzie to ludzie, choćby nie wiem jak mali" [Słoń Horton].

Kreatywnie dostosowuje metody do indywidualnego dojrzewania każdego dziecka. Systemowe podejście i regularna współpraca z rodzicami pozwala jej skutecznie reagować na obserwowane trudności dzieci.

"Mój zawód daje mi możliwość nieustannego rozwoju, każdy dzień niesie ze sobą nowe doświadczenia i refleksje, a także małe (i większe) sukcesy, które motywują do dalszej pracy" - przyznaje.

W wolnych chwilach łapie oddech wśród najbliższych i przyjaciół. Ceni czas spędzany aktywnie na świeżym powietrzu. Relaksuje się przy kawałkach muzyki alternatywnej, dobrym jedzeniu i książce.

mgr Małgorzata Kiszka

Rehabilitantka

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku fizjoterapia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Ukończyła szkolenia: NDT Bobath, FITS – Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz, Trójpłaszczyznowa Terapia Manualna Wad Stóp u Dzieci na podstawach neurofizjologicznych – metoda "Zukunft-Huber", Zoga Therapy w Pediatrii – rozluźnianie mięśniowo-powięziowe, ETT –PED Elastyczny Terapeutyczny Taping w pediatrii podejście ESTHER DE RU oraz liczne szkolenia z zakresu diagnozy i terapii dzieci i niemowląt z zaburzeniami sensorycznymi i posturalno-motorycznymi.

Podczas pracy jako fizjoterapeuta indywidualnie podchodzi do każdego dziecka. Stara się, aby dzieci z uśmiechem przychodziły na kolejne zajęcia i łączyły ciężką pracę z przyjemnością. Jej motywacją w pracy są uzyskane efekty. Fizjoterapia to dziedzina nieustannie rozwijająca się, dlatego stara się na bieżąco aktualizować swoją wiedzę biorąc udział w szkoleniach, a także czytając artykuły naukowe, aby zapewnić terapię na jak najwyższym poziomie.

Wolny czas lubi spędzać z rodziną i przyjaciółmi. Na co dzień uczy się języka hiszpańskiego, interesuje się sportem oraz podróżami.

mgr Dorota Piech

Pracownik sekretariatu

Ukończyła studia magisterskie w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi. Kontynuuje swoją edukację na Uniwersytecie Śląskim na kierunku psychologia o specjalności psychologia kliniczna i zdrowia.

Jest osobą otwartą i cierpliwą. Praca z drugim człowiekiem przynosi jej największą satysfakcję i motywację do działania. Kieruje się wartościami, które budują wzajemny kontakt, współpracę i partnerskie relacje.

Wolny czas spędza aktywnie w gronie najbliższych.

Joanna Grzechnik

Pracownik stołówki