Historia

Jesteśmy młodymi osobami, które swoją przyszłość
związały z edukacją dzieci, ich rozwojem i wychowaniem.

Decyzja o powstaniu Niepublicznej Szkoły Podstawowej nie jest przypadkowa, bowiem od 5 lat z powodzeniem prowadzimy Niepubliczne Przedszkole, które stało się fundamentem dla naszych działań. Swoje dotychczasowe doświadczenie w pracy z dziećmi chcemy przełożyć na wyższy poziom. Motywacją do działania są dorastające w przedszkolu dzieci i ich rodzice, których zadowolenie i zaufanie odzwierciedla chęć kontynuacji współpracy z nami.

Dyrektorem naszej szkoły została Pani Beata Hanzlik, wieloletni pedagog i dyrektor w placówkach oświatowych. Stanowisko wychowawcy pierwszej klasy objęła Pani Klaudia Kudła, a nauczycielem wspomagającym została Pani Maria Rajwa. Rok szkolny 2015/2016, debiutancki dla naszej placówki, rozpoczęliśmy z liczbą 10 uczniów. W trakcie trwania roku szkolnego do klasy pierwszej dołączyła jeszcze trójka uczniów.

W trakcie tego roku nie tylko liczebność klasy uległa zmianie ale także umiejscowienie jej w budynku szkoły. Nasza szkoła, nastawiona na ciągły rozwój, przez pierwsze dwa miesiące dopracowywała sale dla pierwszaków, tak aby spełniała ona wszystkie potrzeby naszych podopiecznych.

Od początku istnienia szkoły można nas znaleźć także w Internecie. Nauczycielki naszej szkoły prowadzą bloga, który opowiada o codziennych przeżyciach uczniów. Blog zeszkolnejteczki.blogspot.com cieszy się dużą popularnością wśród rodziców uczniów, chcących podpatrzeć czego ich pociechy nauczyły się na zajęciach.

W roku szkolnym 2016/2017 liczebność uczniów w szkole wyniosła 20 osób. Pierwsza klasa liczyła sobie szóstkę uczniów natomiast klasa druga czternaście.

Od czerwca ruszyła rozbudowa naszej placówki, dodatkowe 700m2 dla szkoły podstawowej.

W tej chwili czekamy z niecierpliwością na nadchodzący rok szkolny 2017/2018 aby powitać w naszych progach „starych” jak i „nowych” uczniów gotowych do przeżycia z nami kolejnego roku dydaktycznego.