Aktualności

Pomóż razem z nami!

CETiR pomaga! Tym razem wspieramy rodzinę zastępczą!

Rodziców naszych przedszkolaków i uczniów zachęcamy do włączenia się w akcję charytatywną wspierającą domy dziecka. Tym razem nasza pomoc skierowana będzie do Specjalistycznej Zawodowej Rodziny Zastępczej z Bielska-Białej.

Rodzina ta wychowuje dzieci z niepełnosprawnościami i ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi: FAS, autyzm, słabowzroczność. Są to osoby bardzo aktywne, preferujące sport jako najlepszą formę rehabilitacji. Jedna z ich wychowanek zdobyła złoty medal w skoku w dal podczas Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w ZEA w 2019 roku. Dzieci biorą udział w zajęciach sportowych i obozach rehabilitacyjnych. Dziewczyny są też uzdolnione plastycznie. Rodzicom zastępczym bardzo zależy na ich rozwoju społecznym i usamodzielnieniu.

Placówka potrzebuje drukarki ze skanerem oraz materiałów do pracowni artystycznej (pełna lista na grafice). Dary można zakupić i zostawić w przedszkolu lub szkole. W wyznaczonych miejscach wystawione są także skarbonki, do których można złożyć darowiznę pieniężną. Za zebrane pieniądze zostaną zakupione potrzebne materiały i sprzęt.
 
Zbiórka trwa do piątku, 12 lutego br.