Aktualności

Pierwszy dzień w przedszkolu

Pierwszy krok w przedszkolnym życiu dziecka to bardzo duże wydarzenie, nie tylko dla malucha ale także dla jego rodziców. Zachęcamy, aby do tego dnia spróbować się przygotować. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji, które mogą pomóc przetrwać ten ważny dzień.

1. Wstań razem z dzieckiem wcześniej, aby był czas na wszystko. Nie róbcie niczego w pośpiechu, nie poganiaj dziecka. Wychodząc z domu zabierzcie ulubioną zabawkę, która pomoże dziecku czuć się raźniej.

2. W drodze do przedszkola wspieraj dziecko, poinformuj o której godzinie zostanie odebrane, wytłumacz w jakiej porze może się Ciebie spodziewać i dopilnuj aby się nie spóźnić!

3. Podczas rozstania przy drzwiach sali jeszcze raz zapewnij dziecko, że po nie przyjdziesz. Żegnając się z dzieckiem trzeba być stanowczym i opanowanym. Pokaż dziecku, że jesteś spokojny, nie dopuść do tego, aby dziecko zobaczyło Twoje zdenerwowanie, gdyż jemu także udziela się Twój stan emocjonalny.

4. Wracając z przedszkola nie zadręczaj dziecka pytaniami. Jeśli dziecko nie ma ochoty opowiadać, nie zmuszaj. Jeśli chce się podzielić swoim dniem słuchaj uważnie.

5. Spędźcie wspólnie, całą rodziną popołudnie. Niech dziecko widzi, że był to ważny dzień dla wszystkich. Pochwal dziecko w gronie rodzinnym, niech wie, że rodzice są z niego dumni.

Nasi nauczyciele na każdym etapie pomogą Państwa dziecku przetrwać ten ważny dzień. Możecie być spokojni, Wasze pociechy będą w dobrych rękach.

Do zobaczenia we wrześniu!